خودروی مفهومی IMX

۴ آبان ۱۳۹۶ 8:54 PM بازدید 1129
کد خبر : 153666
نیسان در نمایشگاه خودرویی توکیو آخرین زبان طراحی مدل مفهومی خود را با قابلیت‌های الکتریکی و خودران به نمایش درآورد. این خودرو در اصل تمام نگرش‌های قابل‌توجهی است که ما احتمالا در نیسان جوک‌های آینده یا خودروهای قشقایی خواهیم دید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، نیسان در این نمایشگاه از مزایای خانگی‌اش استفاده می‌کند و بر این باور است  IMX های آینده‌اش به عنوان یک کراس‌اوور جهانی خواهند شد.
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
مدل مفهومی یک کلمه کلیدی در خصوص خودران‌هاست. در این مدل نیز کلماتی مانند خودران، الکتریک و ارتباط در یک طراحی ریتمیک پیچیده شده‌اند. ظاهرا دو مفهوم متناقض دیگر "سکوت" و "حرکت"  نیز در این خودروی نیسان در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. چهره خودرو کمی عجیب و غریب است.
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
نمای جلوی آن کمی پف کرده به نظر می‌رسد و به لطف خطو تیز کاپوت رخ خودرو کشیده نشان می‌دهد.
در نگاه به عقب خورو شاهد یک سقف شناور مشکی در تضاد با سطوح جانبی سفید درخطوط شانه‌ای، شیب قسمت پشتی و گلگیرها هستیم. این شکل کوپه‌ای، در بخش عقب به سمت بالا حرکت کرده و به خودرو ظاهری مخروطی می‌بخشد.
 
خودروی مفهومی IMX
 
خودروی مفهومی IMX
 
قدرت این خودرو از یک باتری پرظرفیت در کف آن به دست می‌آید. موتورهای الکتریکی پربازده در جلو و عقب خودرو قرار دارند. این موتورها با مجموع گشتاور 700 نیوتن‌متری قدرتی معادل 320 کیلووات یا 430 اسب‌بخار تولید می‌کنند. قدرت و گشتاور این خودرو از نیسمو GT-R بیشتر است. نیسان می گوید این خودروی مفهومی می‌تواند مسافت 595 کیلومتری را با یک بار شارژ بپیماید.
 
چهار صندلی که تکیه‌گاه سر آنها مانند پازل‌های تکه‌ای ژاپنی‌ها ساخته شده و در فضایی بزرگ کنار هم قرار گرفته‌اند. این در حالیست که کل فضای داخلی توسط یک نوار چوبی قاب شده است. فرمان به صورت ستونی قرار گرفته و چیزی به عنوان داشبورد دیده نمی‌شود. سه پدال و یک کنسول مرکزی وسط دو صندلی ردیف جلو کاملا مشخص است.
 
از آنجا که خودرو به نرم‌افزار خودمختار "پروپایلت" مجهز است، شما می‌توانید خودرو را به نرم‌افزارهای روباتیک تبدیل کرده و و با تغییر چیدمان فضای دیگری را برای چک کردن ایمل‌ها، خواب، مذاکره یا خواندن کتاب ایجاد کنید یا کمی چای بنوشید.
 خودرو همچنین می‌تواند به شبکه برق محلی متصل شده و خود را مجددا شارژ کند.
خودروی مفهومی IMX
خودروی مفهومی IMX
پربازدیدها