تاثیر بازاریابی در تحقق ۵هدف کلیدی کسب و کار

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ 9:50 AM بازدید 917
کد خبر : 153521
ضرورت تدوین برنامه موفقیت در بازاریابی یک کسب و کار اعم از کوچک یا بزرگ نیازمند داشتن برنامه مدون بازاریابی است. نوشتن اهداف و برنامه بازاریابی کمک می کند مقصد کسب و کار خود را بهتر درک کنیم. نتایج تحقیقات نشان می دهد سازمان هایی که نقشه راه دارند.
تاثیر بازاریابی در تحقق ۵هدف کلیدی کسب و کار
 
یک برنامه خوب بازاریابی می تواند باعث تحقق پنج هدف کلیدی و مؤثر شود. تشریح وضعیت حال و آینده سازمان که شامل تحلیل وضعیت فعلی، SWOT  (به معنی فرصت ها، تهدیدها، قوت ها و ضعف ها) و عملکرد گذشته سازمان است، تعیین پیامدهای مورد انتظار مطابق با اهداف کلان و کمی به منظور پیش بینی وضعیت سازمان در پایان دوره برنامه ریزی شده، شفاف سازی اقدامات و مشخص شدن مسئولیت هر بخش برای واگذاری و پیاده سازی، شناسایی منابع لازم برای اجرای اقدامات برنامه ریزی شده، نظارت و کنترل اقدامات، نتایج حاصله و میزان انطباق آنها با اهداف سازمان، گویای اهمیت و تأثیر تدوین برنامه بازاریابی است.
 
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرصت امروز، لازم است بدانید برنامه بازاریابی دارای ساختاری است که فرآیند تدوین برنامه را بر مبنای آن باید برنامه ریزی کنید. درست است که نوشتن یک برنامه بازاریابی جامع به خصوص برای بار اول، بسیار وقت گیر است و تحلیل وضعیت موجود به عنوان گام اول زمان زیادی را می طلبد، اما این کار به هر میزان با قدرت و دقت بیشتری انجام شود، درصد موفقیت شما نیز افزایش می یابد.
 
 بعد از پایان این مرحله، پیش نویس نخست برنامه را برای یک یا چند روز کنار بگذارید و ذهن تان را آزاد نگه دارید. سپس برنامه را با نگرشی تازه دوباره بازبینی کرده و تغییرات احتمالی را اعمال کنید. دسته بندی و جدا کردن اطلاعات، کنار گذاشتن استراتژی های ضعیف و بسط یک برنامه بازاریابی معقول، نکات مهم و ضروری است که باید حتما به آنها توجه داشته باشید. خلاقیت و تلاش برای دستیابی به آخرین اطلاعات مفید متناسب با نوع کسب و کار نیز بدون شک کسب و کارتان را با نتایج موفقی مواجه می کند.
 
نکته قابل توجه دیگر آنکه به موازات تدوین برنامه بازاریابی کسب و کار خود، حتما درباره چگونگی پیاده سازی آن تأمل کنید. برنامه های خوب بازاریابی آنهایی است که با توجه به منابع سازمان واقع گرایانه و عملی باشند، اما این پایان راه نیست؛ بعد از تدوین و پیاده سازی، برنامه باید به صورت مرتب با داده ها و اطلاعات جدید به روزرسانی شود. بسیاری از سازمان ها، برنامه های بازاریابی خود را در یک دوره زمانی سه ماهه به روزرسانی می کنند تا مطمئن شوند استراتژی بازاریابی کسب و کارشان با تغییرات محیط های داخلی، خارجی و مشتری سازگار است.
پربازدیدها