ایران با شکست پاراگوئه به نیمه نهایی جام جهانی فوتسال رسید

۴ مهر ۱۳۹۵ 9:56 AM بازدید 421
کد خبر : 150805
تیم های فوتسال ایران و پاراگوئه در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا به مصاف هم رفتند که این دیدار با برد ۴-۳ ایران و صعود این تیم به مرحله نیمه نهایی همراه بود.

ایران با شکست پاراگوئه به نیمه نهایی جام جهانی فوتسال رسید

 

به گزارش طرفداری، بازی در نیمه اول با ریتم متعادل آغاز شد و دو تیم در دقایق ابتدایی بیشتر در حال آنالیز کردن یکدیگر بودند تا اینکه

آرام آرام بازی در اختیار تیم ملی ایران قرار گرفته و حملات این تیم روی دروازه پاراگوئه آغاز شد.

دقیقا از میانه های نیمه اول فشار ایران روی دروازه پاراگوئه کامل محسوس بود و محمد طیبی و محمد طاهری چندین بار با ضربات خطرناک خود دروازه خیمنز را تهدید کردند اما این ضربات راهی به دروازه نداشت.

برخلاف جریان بازی در دقیقه ۱۴ پاراگوئه به گل رسید؛ اولین گل بازی را فرانسیسکو مارتینز با شوتی سنگین وارد دروازه صمیمی کرد تا نتیجه کار را یک بر صفر به سود پاراگوئه کند. پس از این گل پاراگوئه در دقیقه ۱۵ می توانست برای بار دوم نیز دروازه ایران را باز کند ولی صمیمی در دو صحنه پشت سر هم به زیبایی از دروازه خود حراست کرد.

اسماعیل پور پس از دو حمله خطرناک پاراگوئه، می توانست در دقیقه ۱۶ گل مساوی را برای ایران به ثمر برساند اما ضربه چیپ وی با اختلاف کم از بالای دروازه خیمنز راهی اوت شد. احمد اسماعیل پور اندکی پس از این موقعیت و در دقیقه ۱۶ روی پاسی که از نقطه کرنر دریافت کرد، با شوتی سرکش از راه دور دروازه پاراگوئه را باز کرد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

در حالی که ملی پوشان کشورمان خود را برای پایان نیمه اول آماده کرده بودند و به نتیجه مساوی در این نیمه راضی بودند، خوان سالاس در ثانیه های پایانی بازی روی یک کار تیمی سریع و به هم خوردن نظم خط دفاعی تیم ملی ایران موفق شد دروازه صمیمی را باز کرده و نتیجه را دو بر یک به سود پاراگوئه کند. تیم ملی فوتسال ایران پس از چند حمله در نیمه دوم سرانجام موفق شد گل تساوی را وارد دروازه حریف کند؛ مهدی جاوید در دقیقه ۲۳ روی پاس اسماعیل پور شوتی استثنایی دروازه پاراگوئه را باز کرد تا نتیجه بازی دو بر دو مساوی شود.

در دقیقه ۲۶ بازی روی پاسکاری زیبای طیبی و عالی قدر، محمد کشاورز در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما شوت سر ضرب وی با بدشانسی به تیرک دروازه برخورد کرد. پس از این گل بازی کمی از تب و تاب افتاد ولی برتری از لحاظ مالکیت توپ در اختیار تیم ملی ایران بود و پاراگوئه ای ها کاملا خسته نشان می دادند و در حال مدارا با ایران بودند.

فرهاد توکلی در دقیقه ۳۱ پس از یک حرکت تکنیکی و عبور در عرض از بازیکن حریف یک شوت زمینی دیدنی را به سمت دروازه پاراگوئه شلیک کرد که این توپ نیز همانند شوت کشاورز به تیرک دروازه خیمنز برخورد کرد.

سرانجام حملات پرفشار ایران ادامه یافت و در دقیقه ۳۶ با پاس زیبای حسن زاده، مهدی جاوید صاحب موقعیتی عالی شد و با یک شوت دقیق دروازه پاراگوئه را باز کرده و نتیجه بازی را سه بر دو به سود ایران کرد. این پایان کار نبود و امانوئل آیالا در دقیقه ۲۸ با یک ضربه آزاد کات دار دروازه صمیمی را به راحتی باز کرد تا بازی در دقایق پایانی نیمه دوم، سه بر سه مساوی شود.تلاش دو تیم در نیمه اول وقت اضافه حاصلی در پی نداشت و این نیمه پس از چند شوت به دروازه بی حاصل از سوی بازیکنان دو تیم و چند عکس العمل خوب از سوی دروازه بانان به پایان رسید.

در حالی که نیمه دوم وقت اضافه در حال اتمام بود، احمد اسماعیل پور در ۲۲ ثانیه مانده به پایان بازی با شوتی سرکش توپ را به تور دروازه پاراگوئه چسباند تا نتیجه بازی چهار بر سه به سود ایران شود.

پربازدیدها