فوتبال ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ 9:13 AM بازدید 515
کد خبر : 150727
تیم فوتبال پنج نفره ایران با شکست مقابل برزیل به عنوان نایب قهرمانی پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک دست پیدا کرد.
به گزارش از ایسنا،، تیم فوتبال پنج نفره ایران در بازی پایانی این رقابت‌ها که در ورزشگاه تنیس المپیک پارک برگزار شد با نتیجه یک بر صفر مقابل میزبان رقابت‌ها، برزیل که قهرمان تمام ادوار پارالمپیک هم هست شکست خورد و از کسب مدال طلا بازماند.
 
فوتبال ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد
 
نکته قابل توجه و نویدبخش برای فوتبال پنج نفره ایران این است که این نخستین مدال فوتبالیست‌های نابینای کشورمان در پارالمپیک محسوب می‌شود و پس از موفقیت این تیم در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، می‌توان امیداوارانه به آینده این رشته در کشور نگاه کرد.
 
تیم ایران با ترکیب میثم شجاعیان، امیر پوررضوی، حسین رجب پور، بهزاد زادعلی اصغر و احمدرضا شاه حسینی از سوی جواد فلفلی مقابل برزیل صف‌آرایی کرد.
برزیل که از حمایت تماشاگران خودی بهره می‌برد در دقیقه ۱۲ از سوی ریکاردینیو به گل رسید.
 
در ابتدای نیمه دوم زادعلی اصغر به دلیل آسیب‌دیدگی جای خود را به صادق رحیمی داد. دقایقی بعد رسول باصری به جای رجب‌پور وارد میدان شد تا نتیجه به سود ایران عوض شود. زادعلی اصغر در دقیقه ۳۶ بار دیگر به میدان فراخوانده شد.
 
تیم فوتبال نابینایان ایران در ادامه بازی قابل قبولی از خود بر جای گذاشت هرچند که موقعیت‌های خطرناک برزیلی‌های میزبان بیشتر بود با این حال بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان رسید.
 
ذکر این نکته لازم و ضروری است که تیم ملی فوتبال نابینایان ایران تحت تاثیر مرگ نابهنگام بهمن گلبارنژاد، تنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران، قرار داشت.
۲۳ مدال کسب‌شده از سوی ایران تا پایان روز دهم به شرح زیر است:
 
طلا: ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)
 
نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، حامد امیری (پرتاب وزنه)، فوتبال هفت نفره، فوتبال پنج نفره
 
برنز: پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)
 
پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.
 
در این دوره از مسابقات که به مدت ۱۱ روز در ۲۳ رشته ورزشی برگزار می شود کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از ۱۱۰ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی حضور دارد.
پربازدیدها