افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در ابهام

۱ اسفند ۱۳۹۴ 6:36 PM بازدید 645
کد خبر : 143248
دولت: مجلس باید بودجه 95 را تصویب کند
افزایش حقوق حداقل 12 درصدی کارکنان و بازنشستگان دولت در هاله ای ابهام فرو رفت. دولت می گوید تا مجلس این افزایش را در بودجه سنواتی سال 95 تصویب نکند، امکان پرداخت وجود ندارد.
 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از آنکه سخنگوی دولت اعلام کرد در بودجه سال 95 برای کارکنان و بازنشستگان دولت دست کم 12 درصد افزایش حقوق در نظر گرفته شده و بازنشستگانی که کمتر از 1 میلیون تومان حقوق می گیرند، به این کف خواهند رسید، تعداد زیادی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم اعلام کرده اند افزایش حقوق چه شرایط و جزئیاتی دارد.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در نشست خبری هفته گذشته خود، اعلام کرد این افزایش فقط در صورتی امکان پذیر است که مجلس بودجه سنواتی سال 95 را تصویب کند.
او از مجلس خواست لایحه بودجه سال 95 را تا پایان سال یا حداکثر تا هفته سوم فرودین ماه تصویب کند تا برای پرداخت اضافه حقوق کارمندان و بازنشستگان اقدام شود.
نوبخت در این باره توضیح داد: نظر دولت این است که اگر چه مجلس با وجود حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه تعطیل است ولی امکان دارد با فشردگی و برنامه ریزی درست، بودجه 95 را در همین سال به تصویب برساند. بودجه غیر از پیش بینی درآمدها و هزینه ها، پیامی برای بخشهای غیردولتی دارد که چه مناسباتی در سال آینده صورت می گیرد. بنابراین به مصلحت نیست بودجه چند ماه معطل باشد و فعالان اقتصادی ندانند چه سیاستهایی در پیش است. از رئیس و برخی اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه تشکر می کنم که توافق شد از 10 اسفند تا پایان امسال، کار رسیدگی به بودجه در کمیسیون تلفیق آغاز شود. برنامه زمان بندی این کمیسیون تهیه شده و امیدواریم با هماهنگی هیات رئیسه مجلس، این کار صورت گیرد. تردید ندارم در این مسئله بسیار مهم، مجلس، دولت را یاری می کند. اگر بودجه به تصویب نرسد، قطعا افزایشی که برای بازنشستگان و کارمندان گفتیم از ابتدای سال 95 عملیاتی نمی شود. امیدوارم بدون ارائه لایحه چند دوازدهم بودجه به نتیجه برسد. اگر بودجه تا هفته سوم فرودین به ما برسد، قبل از هفته چهارم می توانیم احکام و پرداختها را اجرایی کنیم.

پربازدیدها