ورزش به کاهش رشد سرطان کمک می‌کند

۲۹ بهمن ۱۳۹۴ 9:50 AM بازدید 743
کد خبر : 143200
آزمایش‌های دانشمندان نشان داده است که فعالیت‌های بدنی که باعث افزایش ترشح آدرنالین خون می‌شوند، تأثیر مستقیم روی کاهش رشد سرطان دارند.
 
ورزش به کاهش رشد سرطان کمک می‌کند
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ محققان دانشگاه کپهناگ با مطالعاتی که روی موش‌ها انجام دادند به این نتیجه رسیده‌اند که رشد سلول‌های سرطانی در موش‌هایی که فعالیت بیشتری دارند نسبت به سایرین کاهش چشمگیری نشان داده است.
 
آزمایش این محققان به این ترتیب انجام شد که آنها یک موش را طی ساعاتی از روز روی یک چرخ متحرک قرار می‌دادند و این موش روی این چرخ شروع به راه رفتن و دویدن می‌کرد؛ این امر باعث افزایش میزان ترشح آدرنالین در خون این موش و کاهش سرعت رشد سلول‌های سرطانی در بدن این حیوان شده است.
 
محققان دریافتند که افزایش آدرنالین در خون که با تمرینی با شدت بالا اتفاق می‌افتد به سلول‌های ایمنی قاتل سرطان (NK) کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به سمت عضوی که مورد هجوم سلول‌های سرطانی است حرکت کنند.
 
نویسنده و محقق ارشد این مرکز مطالعاتی در کپنهاک افزود: نفوذ و تأثیر سلول‌های ایمنی و قاتل سرطان (NK) در تنظیم حجم و اندازه تومور‌های سرطانی پیش از این ثابت شده بود اما اینکه ورزش بتواند این روند را تسریع کند بر همه پوشیده مانده بود.
 
پربازدیدها