پنج خودرو در استانبول به آتش کشیده شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ 1:17 PM بازدید 525
کد خبر : 143177
ایرنا نوشت: افراد ناشناس بامداد امروز (چهارشنبه) پنج خودرو را در استانبول به آتش کشیدند.
به گزارش پایگاه خبری تلویزیون دولتی ترکیه ، افراد ناشناس در منطقه «کایتخانه»، در بخش اروپایی استانبول پنج خودروی شخصی را به آتش کشیدند.
شاهدان عینی می گویند که افراد ناشناس با ریختن بنزین روی خودروها اقدام به آتش زدن آنها کردند.
این آتش سوزی عمدی با تلاش شهروندان و ماموران آتش نشانی مهار شد.
طی دو هفته گذشته 13 خودرو دیگر نیز به همین صورت در استانبول به آتش کشیده شده بود.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفته است ولی برخی از رسانه ها مدعی هستند که عناصر «پ.ک.ک » اقدام به این کار کرده اند.
تحقیقات پلیس ترکیه با هدف شناسایی عاملان این حادثه ادامه دارد.
سال های گذشته نیز در مقاطعی که درگیریهای مسلحانه میان نظامیان ترکیه با عناصر «پ.ک.ک» شدت یافته بود صدها خودرو به طور مشکوک از سوی افراد ناشناس در استانبول به آتش کشیده شد.
مناطق کردنشین شرق و جنوب شرق ترکیه حدود هفت ماه است که شاهد درگیریهای خونین بین نیروهای دولتی ترکیه و اعضای حزب غیرقانونی کارگران کرد ترکیه (پ.ک.ک ) است .
به گفته مقامات امنیتی ترکیه در این مدت در اثر بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق توسط جنگنده - بمب افکن های ترکیه و در درگیری های داخل خاک این کشور حدود سه هزار تن از مخالفان کرد «اعضای پ.ک.ک» و حدود 300تن از مردم و ماموران امنیتی و انتظامی کشته شده اند.
در این مدت به دلیل ناآرامی ها، حدود 250 هزار نفر از اهالی مناطق یاد شده از خانه و محل زندگی خود کوچ کرده و دانش آموزان این مناطق نیز فرصت تحصیل را از دست داده اند.
پربازدیدها