زمین لرزه ۶۲ ریشتری نیوزیلند را لرزاند

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ 12:34 PM بازدید 535
کد خبر : 143152
زمین لرزه نسبتا شدیدی به بزرگی 6.2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح سه شنبه سواحل نیوزیلند را لرزاند، اما هشدار سونامی به همراه نداشت.

به گزارش ایرنا، این زمین لرزه ساعت 8 و 28 دقیقه صبح به وقت محلی در 219 کیلومتری شمال غربی 'اوکلند' پرجمعیت ترین شهر نیوزیلند و در مجمع الجزایری در 'جزیره جنوبی' نیوزیلند اتفاق افتاد.

'جزیره جنوبی' با مساحت 151 هزار و 215 کیلومتر مربع، بزرگترین جزیره از دو جزیرهٔ اصلی نیوزیلند است و آن را 'سرزمین اصلی' نیز می نامند.
براساس گزارش تارنمای 'نیوزیلند هرالد'، این انتظار وجود دارد که بسیاری از مردم این زلزله را در منطقه احساس کرده باشند.

تاکنون از آسیب های وارده گزارشی دریافت نشده است، اما برخی مناطق تخلیه شده است.
این زمین لرزه یک هفته قبل از پنجمین سالگرد زلزله 6.3 ریشتری اتفاق افتاد که جان 185 نفر را در یکی از مرگبارترین حوادث نیوزیلند گرفت.

زمین لرزه ای نسبتا قوی به بزرگی 5.8 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) نیز روز یکشنبه 'کریست چرچ' نیوزیلند را لرزاند و پس لرزه های آن در طول روز ادامه یافت.
زمین لرزه پنج سال پیش در این شهر در 'ساوت آیلند' اتفاق افتاد.

شهر 'کرایست چرچ'، سال 2010 نیز زلزله ای مهیب با قدرت 7.4 ریشتر را در عمق 10 کیلومتری زمین به مدت 40 ثانیه شاهد بود که باعث خرابی شبکه برق، شکافتن برخی خیابان ها و نمای ساختمان های تاریخی شد، اما تلفات جانی در بر نداشت.

هفته گذشته نیز زمین لرزه ای به بزرگی 5.7 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) 'ولینگتون' پایتخت نیوزیلند را به لرزه در آورد.

پربازدیدها