توزیع ناگهانی میوه‌های عجیب

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ 9:17 AM بازدید 561
کد خبر : 143143
رئیس اتحادیه باغداران گفت: دیشب حجم وسیعی از انواع میوه‌های تابستانه خارجی به صورت ناگهانی و شبانه در میدان میوه و تره بار تهران توزیع شده، ضمن اینکه این کار با «رابطه بازی» انجام شده است.

توزیع ناگهانی میوه‌های عجیب

مجتبی شادلو گفت: «شب گذشته ۱۰ نوع میوه تازه خوری تابستانه از اقصی نقاط دنیا از جمله کشورهایی مانند شیلی و اکوادور وارد بازار میوه تهران شده است. میوه‌هایی مانند گیلاس، انواع آلو، انواع زردآلو، انواع هلو، شلیل و انگور در حجمی گسترده در بازار تهران توزیع شده است.» شادلو با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند اسم این کار را قاچاق بگذارند، گفت: «مگر ممکن است این حجم گسترده واردات به شکل قاچاق انجام شده باشد؟ این میوه‌ها هزاران کیلومتر راه را طی کرده‌اند. این محصولات از طریق سیستم ترانزیت و جاده‌های اصلی آمده‌اند، چون میوه‌هایی نیستند که بتوانند با خر و قاطر از کوه‌ها و مناطق صعب العبور وارد شوند. به عنوان مثال، وقتی گیلاس از دماوند به تهران می‌رسد، کیفیت آن کلی تفاوت می‌کند. این میزان گسترده واردات با رابطه بازی و دلال صفتی انجام شده است.»

توزیع ناگهانی میوه‌های عجیب

او با بیان اینکه قانون واردات این میوه‌ها را ممنوع کرده است، گفت: «حجم محصولات وارد شده بسیار چشمگیر و زیاد است، ضمن اینکه این محصولات در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران شب گذشته توزیع شده است. ما امروز موضوع را به مسئولان وزارت جهادکشاورزی اطلاع رسانی کردیم. مسئولان این وزارتخانه بسیار ناراحت و متعجب شدند و در حال حاضر پیگیر این موضوع هستند. همه باید به ساماندهی وضعیت پیش آمده کمک کنند، همه مسئولان باید مستقیما ورود کنند و این محصولات جمع آوری شوند.»

تصاویر حجم وسیعی از انواع میوه‌های تابستانه خارجی که به صورت ناگهانی و شبانه در میدان میوه و تره بار تهران توزیع شده است را می توانید با کلیک بر روی آن ها مشاهده می کنید.

منبع : هفت صبح

پربازدیدها