کارگران «کارا کارت» دریافت می‌کنند

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ 10:52 AM بازدید 883
کد خبر : 142092
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارایه کارت «کارا کارت» به تمام کارگران سراسر کشور به شرط تامین تضامین لازم خبر داد و گفت: در آینده سایر بازنشستگان صندوق های اجتماعی نیز به این طرح می‌پیوندند.

کارگران «کارا کارت» دریافت می‌کنند

به گزارش فارس، وی افزود: بعد از اینکه سیاست‌های دولت برای خروج از رکود دنبال شد ، این طرح به نام کارت رفاه اجتماعی ایرانیان نامگذاری شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در این طرح ۴ برابر میانگین دریافتی مستمری‌بگیران شارژ خواهد شد که به عنوان مثال اگر کارگری ماهانه یک میلیون تومان مستمری داشته باشد به میزان ۴ برابر یعنی ۴ میلیون تومان کارا کارت شارژ خواهد شد و به مرور اگر خرید انجام شود و به همان نسبت اقساط آن بازپرداخت شود مجددا امکان شارژ وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کارا کارت به صورت دائمی برای افزایش قدرت خرید مردم در نظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: فعلا برای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر این طرح آغاز شده است که استان‌های پرجمعیت استقبال بسیار زیادی از این طرح داشته‌اند.

ربیعی همچنین گفت: استقبال از این طرح بسیار بالا بوده و بزودی تخفیف‌هایی را هم برای کالاهای مشمول این طرح در نظر خواهیم گرفت چرا که تولید کنندگان بسیاری با مراجعه از امکان تخفیف بیشتر خبر دادند که کارگران در صورت مراجعه به فروشگاه‌ها با کالاهای ستاره‌دار که تخفیف دارند آشنا خواهند شد.

وی افزود: بازپرداخت این تسهیلات ۱۲ ماهه و با سود ۱۲ درصد در نظر گرفته شده و در آینده با استقبال بیشتر زمان بازپرداخت و سود تعلق گرفته به شکلی با تعامل بانک‌ها به نفع کارگران خواهد شد؛‌تا دو ماه اول تسهیلات پرداخت شده سودی ندارد.

پربازدیدها