اوپل خودروی تمام برقی می‌سازد

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ 9:26 AM بازدید 727
کد خبر : 142063
برند آلمانی اوپل نخستین خودروی تمام برقی خود را سال آینده در راستای به‌سازی مدلهایش معرفی خواهد کرد و فولکس واگن را که تلاش می‌کند از رسوایی آلایندگی دیزلی رها شود تحت فشار بیشتری قرار می‌دهد.

ماری باررا، مدیرعامل جنرال موتورز که شرکت مادر اوپل است در سخنرانی خود در کنفرانس صنعتی "سمپوزیم خودرو" در بوخوم آلمان اعلام کرد خودروی جدید به نام "آمپرا- ئی" پنج صندلی خواهد داشت و ضمن اینکه در مقایسه با مدلهای مشابه قیمت مناسبی دارد، می‌تواند مسافت طولانی‌تری را با یک شارژ کامل طی کند.

به گفته باررا، جنرال موتورز و اوپل همواره بر این باور بودند که خودروهای برقی نقش تعیین کننده در حمل و نقل آینده خواهند داشت و فناوری "آمپرا- ئی" گام مهمی به سوی تحقق این نگرش است.

اوپل خودروی تمام برقی می‌سازد
بر اساس گزارش بلومبرگ، مدل اوپل مدل برقی "ئی گلف" فولکس واگن را که در سال 2014 به بازار عرضه شد، به چالش خواهد کشید. اگرچه صنعت خودرو به حرکت به سوی مدلهای برقی شتاب بخشیده است اما فولکس واگن ناچار است تا زمانی که به رسوایی مربوط به خودروهای دیزلی متمرکز است، هزینه مربوط به خودروهای دیگر را متوازن نگه دارد.
مدل "آمپرا- ئی" یک بسته باتری فلت خواهد داشت که در کف داخل خودرو جای می‌گیرد و به این ترتیب فضای داخلی بیشتری را در مقایسه با یک خودروی کامپکت آزاد می‌کند. این فناوری مشابه پروژه باتری است که از سوی فولکس واگن در دست طراحی است.
جنرال موتورز تحت ابتکاری که سه سال قبل برای مهار ضرر آغاز کرد، بیش از چهار میلیارد یورو (4.5 میلیارد دلار) در فعالیتهای اروپایی خود سرمایه گذاری می‌کند. اوپل و برند خواهر انگلیسی اش واکسهال قرار است 29 مدل جدید یا به‌سازی شده تا سال 2020 به بازار عرضه کنند که شامل یک شاسی بلند جدید علاوه بر سدان و واگن استیشن اینسیگنیا خواهد بود.
این برندها افزایش سهم بازار اروپا از 5.8 درصد در سال 2015 به هشت درصد تا سال 2022 و بازده عملیاتی پنج درصدی فروش تا آن زمان را هدف گذاری کرده اند.

پربازدیدها