جایزه 100 هزار دلاری

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ 2:21 PM بازدید 717
کد خبر : 141003
ایسنا نوشت:بنیاد حفظ ‌و بازیابی مغز که در سال 2010 تشکیل شده است، جایزه 100 هزار دلاری را برای تیم برتر در ارائه روش موثر حفظ و بازیابی مغز پس از مرگ، تعیین کرد.

هدف از تعیین جایزه توسط بنیاد حفظ مغز، ایجاد تحرک و انگیزه بیشتر بین دانشمندان عصب‌شناس در سراسر جهان برای یافتن روشی مؤثر و ارزان جهت بازیابی مغز پس از مرگ است.

رئیس بنیاد حفظ و بازیابی مغز از دانشمندان عصب‌شناس سراسر جهان خواست تا فعالیت خود را از نمونه‌های جانوری کوچک شروع و تنها با هدف یافتن روش نوین حفظ و بازیابی مغز انسان مطالعات خود را دنبال کنند.

دانشمندان مطرح عصب‌شناس معتقدند که مغز انسان را می‌توان حتی پس از مرگ در صورت تامین نیازهای آن تا حداقل 100 سال زنده و فعال نگه‌ داشت.

پس از تعیین جایزه 100هزار دلاری بنیاد حفظ مغز دو شرکت‌کننده برای حضور در رقابت اعلام آمادگی کردند.

اولین شرکت‌کننده شان میکولا دارای مدرک فوق‌دکترای پزشکی و عصب‌شناسی از موسسه ماکس‌پلانک است. دومین شرکت‌کننده نیز موسسه علوم ‌پزشکی قرن 21 مستقر در کالیفرنیا است.

مدیر موسسه علوم پزشکی قرن 21 در مورد موفقیت‌های بدست آمده در زمینه حفظ و بازیابی مغز عنوان کرد: در بررسی‌های انجام شده توسط محققان این مرکز روش‌های جالب‌توجهی مثل تزریق مواد پایدار‌ساز به مغز و شناور‌کردن مغز در یخ حاوی مواد شیمیایی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

پربازدیدها