ثبت اولین قربانی انسانی برخورد یک شی‌ء آسمانی!

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ 9:07 AM بازدید 673
کد خبر : 140995
به گزارش «آی تابناک» روز شنبه، بروز یک انفجار در زمین مدرسه‌ای مهندسی در ایالت «تمیل ندو» - Tamil Nadu – در هند منجر به شکستن پنجره‌ها و بر جای ماندن یک کشته و سه زخمی شد.
همه ما از این موضوع آگاه هستیم که شهاب‌سنگ‌ها و اشیای آسمانی این ظرفیت را دارند که خشم خود را به شکلی بی‌رحمانه بر سر زمین فرود آوردند. از کوچک‌ترین آن‌ها که منجر به شکستن پنجره‌ها در روسیه می‌شود تا بزرگ‌ترین آن‌ها که نسل دایناسورها را منقرض می‌کند. اما تاکنون هیچ سند و مدرکی در مورد مرگ یک انسان به‌وسیله شهاب‌سنگ یا شی‌ء آسمانی در دست نبوده. البته فقط تاکنون!

به گزارش «آی تابناک» روز شنبه، بروز یک انفجار در زمین مدرسه‌ای مهندسی در ایالت «تمیل ندو» -Tamil Nadu – در هند منجر به شکستن پنجره‌ها و بر جای ماندن یک کشته و سه زخمی شد. این حادثه منجر به ایجاد گودالی به عمق 60 سانتی‌متر گشت. پلیس بر این باور است که علت این حادثه شیئی بوده که از آسمان به زمین برخورد کرده است.

دراین‌باره سخنگوی پلیس محلی به روزنامه The Hindu گفته است: «احتمال هرگونه عملیات تروریستی و خرابکاری را رد می‌کنیم. هیچ نشانه‌ای از یک انفجار در محوطه حادثه پیدا نشده است و ما به این مظنون هستیم که این موضوع در ارتباط با سقوط یک شی‌ء آسمانی است.»

نمونه‌های به‌جامانده از شیئی که منجر به این انفجار شده برای تعیین اینکه آیا این شی‌ء یک شهاب‌سنگ بوده یا قطعه‌ای سرگردان از زباله‌های فضایی یا هر چیز دیگر، به دست آزمایش‌های علمی سپرده شده است. 

بااینکه هرساله تعداد زیادی سنگ آسمانی و زباله فضایی به سطح زمین برخورد می‌کند، به این دلیل که سطح گسترده‌ای از سیاره ما پوشیده از آب، کوه جنگل و المان‌های طبیعی دیگری است که آن‌ها را غیرقابل‌سکونت ساخته، درنتیجه به‌ندرت شاهد این هستیم که یک شی‌ء آسمانی در منطقه‌ای پرجمعیت سقوط کند.

درحالی‌که ناسا و برخی نهادهای دیگر فعالانه مشغول مطالعه بر روی این موضوع و موضوعات مشابه هستند و کاتالوگ‌ها و رصدهای مداومی از شهاب‌سنگ‌ها و اشیای دیگر آسمانی که می‌توانند برخورد جدی با زمین داشته باشند دارند، اما در مورد اشیایی مانند این یا نمونه‌ای که سال قبل در روسیه سقوط کرد نمی‌توان آمادگی به‌موقع داشت و کاری در مورد آن‌ها صورت داد.

«هاگ لوییس» استاد دانشگاه «ساوتهمپتون» در سال 2013 و پس از برخورد شهاب‌سنگ با زمین در روسیه به «گاردین» گفت: وقت زیادی برای شناسایی این‌گونه موارد وجود ندارد و همچنین زمانی زیاد برای تخلیه یک منطقه نیست. آنچه می‌توان انجام داد آموزش دادن به افراد است. اگر چیزی مانند این در آسمان دیدید ـ نور درخشانی که خط دودی شکل‌گرفته پشت سر خود دارد و به سمت شما می‌آید ـ ایستادن کنار پنجره آخرین کاری است که می‌توانید انجام دهید!»

پربازدیدها