زمان آغاز پرداخت وام 80 میلیونی مسکن؟

۱۹ بهمن ۱۳۹۴ 3:21 PM بازدید 743
کد خبر : 140978
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز خانه یکم به صورت عمومی در سطح کشور از خردادماه سال 1395 آغاز می شود.

محمدحسن مرادی، افزود: برای نخستین بار افتتاح حساب صندوق پس انداز خانه یکم از سوم خرداد ماه امسال در شعب بانک مسکن آغاز شد و در پایان یک سال و تکمیل موجودی سپرده گذاران در این صندوق در صورتی که سپرده گذاران حائز شرایط لازم باشند، می توانند تسهیلات مورد نیاز خود را در تهران و شهرستان ها دریافت کنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی با اشاره به سقف تسهیلات صندوق پس انداز خانه یکمی ها در شهرهای مختلف، گفت: سقف این تسهیلات در تهران 800 میلیون ریال، در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 600 میلیون ریال و سایر شهرهای کشور 400 میلیون ریال تعیین شده است.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: با تکمیل موجودی صندوق پس انداز خانه یکم ، نخستین تسهیلات این صندوق به دو واجد شرایط در کشور پرداخت شد. این تسهیلات در شهرستان نور استان مازندران و شهرستان مالی آباد استان فارس به دو واجد شرایط پرداخت شد و پیش بینی می کنیم از خرداد ماه سال آینده پرداخت این تسهیلات به صورت گسترده در سطح کشور آغاز شود.
مرادی به میزان اقساط تسهیلات 800 ، 600 و 400 میلیون ریالی بانک مسکن اشاره کرد و گفت: کسانی که از تسهیلات 400 میلیون ریالی این صندوق استفاده می کنند باید ماهانه به صورت ساده 5 میلیون و 470 هزار ریال و به روش پلکانی بین 4 میلیون و 680 هزار ریال تا 7 میلیون و 280 هزار ریال اقساط به بانک مسکن در 12 سال پرداخت کنند.
به گفته این مقام مسئول در بانک مسکن، افرادی که از وام 600 میلیون ریالی استفاده کرده اند قسط آنان به روش ساده 8 میلیون و 620 هزار ریال خواهد بود و باید اقساط خود را به روش پلکانی بین 7 میلیون تا 10 میلیون ریال با سود 14 درصد پرداخت کنند.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن یادآورشد: زوج های جوانی که از تسهیلات 800 میلیون ریالی استفاده کردند نیز می توانند به روش ساده ماهانه 11 میلیارد و 500 هزار ریال نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام کنند، اما در روش پلکانی اقساط آنها بین 9 میلیون و 370 هزار ریال تا 10 میلیون و 400 هزار ریال خواهد بود.
مرادی تصریح کرد: حداقل زمان انتظار برای سپرده گذاران برای دریافت این تسهیلات یک سال است و چنانچه افتتاح کنندگان حساب صندوق پس انداز یکم از امروز با سقف های تعیین شده سپرده گذاری کنند، نخستین گروه می توانند پس از 12ماه و کسب امتیازهای لازم از این تسهیلات برای خرید مسکن استفاده کنند.
وی با بیان اینکه حداقل موجودی این حساب در تهران 135 میلیون ریال است، گفت: در هر دوره 6 ماهه امتیاز موجود افراد در این صندوق دوبرابر می شود تا پس از تکمیل آن زوج های جوان و افراد واجد شرایط با افزایش موجودی خود در دو مرحله شش ماهه پس از یک سال بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، از خرداد ماه سال جاری و در 6 ماه گذشته تاکنون 28 هزار نفر در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به مبلغ حدود 5 هزار و 538 میلیارد ریال در بانک مسکن حساب افتتاح کرده اند تا با کسب امتیازهای لازم از تسهیلات 800 ، 600و 400 میلیون ریالی این بانک استفاده کنند.

پربازدیدها