وضع هوا درهفته آینده

۱۷ بهمن ۱۳۹۴ 9:28 AM بازدید 295
کد خبر : 140911
دمای هوای طی امروز و فردا در کشور افزایش پیدا می یابد اما نیمه شمالی کشور از دوشنبه به بعد کاهش دما خواهد داشت.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، با تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی امروز در اغلب مناطق کشور جو پایدار بوده که سبب افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی می‌شود و همچنین طی امروز و فردا دمای هوا افزایش یافته که افزایش دما در سواحل دریای خزر قابل ملاحظه است و در برخی مناطق استان های گیلان و اردبیل وزش باد شدید رخ خواهد داد.
 
امروز وزش باد شدید در جنوب شرق کشور پیش بینی می شود، همچنین فردا در پاره ای نقاط استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان به سبب وزش باد شدید پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست. از بعد از ظهر شنبه با ورود سامانه بارش زای فعالی از غرب و شمال غرب به کشور بارش در شمال غرب و غرب آغاز شده و به تدریج یکشنبه گستره فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور خواهد بود.
 
دوشنبه این سامانه علاوه بر نیمه غربی کشور در شمال شرق کشور نیز فعال خواهد بود، سه شنبه نیز به تدریج از میزان ابر و بارش از غرب و شمال غرب کشور کاسته و فعالیت این سامانه در سواحل شمالی، شمال شرق و پاره ای از نقاط شرق کشور خواهد بود. چهارشنبه این سامانه از شمال شرق کشور خارج می شود پیامد این سامانه بارش باران و وزش باد خواهد بود که از دوشنبه تا پایان هفته کاهش نسبی دما در نیمه شمال کشور پیش بینی می شود. از دوشنبه تا پنجشنبه هفته آینده خلیج فارس مواج خواهد شد.
پربازدیدها