کره شمالی بار دیگر در تدارک پرتاب موشک

۱۷ بهمن ۱۳۹۴ 9:08 AM بازدید 333
کد خبر : 140905
تصاویر ماهواره ای از سایت پرتاب موشک 'ساهوی' کره شمالی نشان دهنده عملیات سوخت گیری یک تا دو هفته قبل از پرتاب یک راکت است.

یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد، تصاویر ماهواره ای از سایت پرتاب موشک 'ساهوی' کره شمالی نشان دهنده عملیات سوخت گیری یک تا دو هفته قبل از پرتاب یک راکت است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وبلاگ '38North' مستقر در واشنگتن (پروژه رصد فعالیت های کره شمالی) روز جمعه اعلام کرد، تصاویر ماهواره روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از سایت ساهوی نشان دهنده ورود کامیون هایی به این سایت پرتاب راکت است.

در این گزارش آمده است: در گذشته، چنین فعالیت های یک یا دو هفته قبل از پرتاب یک راکت انجام می شد و این با بازه زمانی اعلام شده از سوی کره شمالی مطابقت دارد.


کره شمالی به نهادهای سازمان ملل اعلام کرد که بین 8 تا 25 فوریه راکتی را پرتاب می کند که به گفته پیونگ یانگ یک ماهواره رصد زمین است.

این اعلام، مخالفت دولت هایی را برانگیخت که می گویند این اقدام پوششی برای آزمایش یک موشک دوربرد است.

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا گفت که فعالیت های مشاهده شده در این سایت با فعالیت های مربوط به پرتاب یک راکت در چارچوب زمان اعلام شده از سوی پیونگ یانگ همخوانی دارد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و 'شی جین پینگ' همتای چینی اش در گفت وگوی تلفنی روز جمعه، پرتاب برنامه ریزی راکت از سوی کره شمالی را اقدامی تحریک آمیز و بی ثبات کننده خواندند و بر اهمیت واکنشی بین المللی به اقدامات تحریک آمیز پیونگ یانگ تاکید کردند. 

پربازدیدها