خال‌های بنفش این کودک را 30 بار زیر تیغ جراحی برد

۱۴ بهمن ۱۳۹۴ 9:39 AM بازدید 829
کد خبر : 140854
این دختر 5 ساله بیماری‌ای دارد که باعث می‌شود لکه‌های بنفش درصورتش ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان،ماتیلدا کالاگان به نوعی بیمارکمیاب Sturge Weber Syndrome مبتلاست که مشکلات پوستی برای این کودک ایجاد می‌‌کند و باعث می‌شود لکه‌های بنفش رنگ در صورت و سمت راست بدنش ایجاد شود. البته هنگامی که این بیماری کنترل نشود این لکه‌ها در دهان، دندان‌ها، اندام‌های داخلی و حتی مغز هم ایجاد می‌شوند.

لازم بذکر است، اگر این بیماری درمان نشود این لکه‌ها متورم شده و باعث صدمات جدی به اعضای داخلی بدن می‌شوند.

برای جلوگیری از این وضعیت، ماتیلدا هر 6 هفته با لیزری مخصوص تحت درمان قرار می‌گیرد تا این لکه‌ها از بین روند.

متاسفانه این تنها بیماری‌ای نیست که ماتیلدا از آن رنج می‌برد. او مبتلا به صرع، بیماری قلبی، مشکلات هضم غذا و بیماری گلوکموست که منجر به کوری می‌شود. هنگامی که او بدنیا آمد دو سوراخ در قلب و کیستی در گلو داشت. او برای مداوای این بیماری‌ها 30 بار تحت عمل جراحی قرار گرفت. البته تشنج‌های ناشی از صرع باعث شد او توان حرکت را از دست بدهد.

البته او بجز کلمه مامان و بابا، بله و خیر توان گفتن لغت دیگری را ندارد و با حرکات بدن با دیگران ارتباط برقرار می‌کند. مثلا اگر تشنه باشد به چانه‌اش اشاره می‌کند. با تمام این شرایط نه تنها خانواده‌اش از او حمایت می‌کنند، بلکه مردم هم به آن‌ها دلگرمی می‌دهند و از آن حمایت مالی هم می‌کنند. به عنوان مثال مردم برای خرید ویلچر که هزینه‌اش 5 هزار پوند است کمک مالی خوبی به آن‌ها کرده‌اند.

پربازدیدها