تصاویر اولین خودرو بدون راننده

۱۳ بهمن ۱۳۹۴ 11:29 PM بازدید 747
کد خبر : 140841
تصاویر اولین خودرو بدون راننده/مدیرعامل پورشه: هیچکس پورشه نمی خرد

این روزها شمار شرکت های فعال در صنعت خودرو و تکنولوژی که به حوزه ماشین های بدون راننده روی آورده اند مرتبا زیاد و زیادتر می شود؛ حالا دیگر مرسدس، تسلا، گوگل و حتی اپل نیز گوشه چشمی به این محدوده دارند.

در این میان پورشه یکی از نام هایی است که صبورانه در حاشیه مانده و نظاره گرد اوضاع است. الیور بلام مدیرعامل این شرکت در همین رابطه گفته است: هیچکس پورشه نمی خرد چون مردم دوست دارند ماشین شان را دیگری هدایت کند به خصوص اگر آن شخص دوم یک کامپیوتر پیشرفته باشد. به گزارش دیجیاتو، بلام که با یک روزنامه محلی در آلمان مصاحبه کرده با انتقاد از این رویکرد اینطور گفت: «آدم پورشه می خرد که خودش پشت آن بنشیند». او در ادامه گفته است: و در تمام طول مسیر حرکت به خانه، موبایل تان باید درون جیب تان باشد نه در دستانتان. اینجا ممکن است برخی اینطور استدلال کنند که «ما را مدهوش جذابیت های ماشین های خودران کرده اند بی آنکه یک گام به عقب برگردند و از خود سوال کنند که آیا اصلا مردم این تکنولوژی را می خواهند یا خیر؟»

روز گذشته همچنین تصاویر اولین خودرو بدون راننده در لندن منتشر شد. خودروهای بدون راننده که قرار است در شهر لندن مورد استفاده قرار بگیرند بیشتر شبیه کپسول های متحرک هستند تا ماشین! این کپسول ها در حال حاضر در فرودگاه Heathrow و به منظور انتقال مسافران در مسیر رفت و برگشت از پارکینگ تا ترمینال ۵ استفاده می گردند، اما گویا پس از اعمال برخی تغییرات و سازگاری بیشتر آنها با محیط، قرار است از نیمه تابستان در خیابان های گرینوویچ تست شوند. خودروهای برقی مورد بحث به گونه ای بهینه سازی خواهند شد که برای حرکت به ریل نیازی نداشته باشند. کنسرسیوم Gateway Project که حامی این پروژه محسوب می گردد اعلام نموده ۷ دستگاه از این ماشین های خودران در باند فرودگاه Greenwich Peninsula استفاده خواهند گشت تا مسافران را بین ترمینال ها و پارکینگ جا به جا کنند. دوره آزمایشی این خودروها سه ماه اعلام شده و به گفته ی «نیک رید»، مدیر فنی کنسرسیوم یاد شده، اگر نتیجه آن موفقیت آمیز باشد از این محصولات در شهرهای دیگر دنیا نیز استفاده خواهند کرد. در آخر هم بد نیست بدانید سرمایه ی این پروژه ۸ میلیون پوندی توسط آژانس خلاقیت و نوآوری دولت انگلستان به نام Innovate UK تامین شده است.

منبع : هفت صبح

 

پربازدیدها