قطار مسافری تهران – نخجوان راه اندازی می شود

۸ بهمن ۱۳۹۴ 8:57 AM بازدید 363
کد خبر : 140704
مدیرکل امور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از امضای یادداشت تفاهم دو جانبه میان مدیران شبکه حمل ونقل ریلی ایران و جمهوری آذربایجان برای راه اندازی قطار مسافری تهران- نخجوان خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «عباس نظری» افزود: مقرر شده ظرف یک ماه آینده مسئولان فنی و مسافری دو کشور به منظور هماهنگی های بیشتر برای راه اندازی این قطار نشست های تخصصی برگزار کنند تا در خصوص حرکت قطارها و هزینه بلیت با یکدیگر مذاکره کنند.

وی یادآورشد: در حال حاضر زیرساخت های ریلی برای حرکت قطار از تهران تا نخجوان فراهم شده است و قطارهای مسافری برای رسیدن به نخجوان از مسیر تهران – تبریز- جلفا عبور خواهند کرد.

نظری با بیان اینکه برای عبور قطار از مرز دو کشور باید بوژی لکوموتیو و واگن ها تعویض شوند٬ گفت: مسافرانی که از جمهوری آذربایجان بخواهند وارد ایران شوند در مرز از قطار آذربایجانی پیاده و به قطارهای ایرانی منتقل می شوند تا راهی تهران شوند.

مدیرکل امور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: همچنین مسافرانی که بخواهند از ایران به جمهوری آذربایجان سفر کنند باید در مرز دو کشور قطار خود را تعویض کنند.

پربازدیدها