اولویت های استخدامی برای نخبگان علمی کشور پیش بینی شده است

۷ بهمن ۱۳۹۴ 1:54 PM بازدید 757
کد خبر : 140692
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: در قوانین استخدام های دولتی، اولویت هایی برای نخبگان علمی پیش بینی شده است.

دکتر سعید سهراب پور شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درکرج افزود: در بنیاد ملی نخبگان یک بخش ویژه برای پیگیری استخدام نخبگان در دانشگاه ها فعال شده است.

وی بیان کرد: نخبگانی که دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند به آنان مدرک پسا دکترا داده می شود که می توانند کار تحقیقاتی انجام دهند.

سهراب پور ادامه داد: همچنین بنیاد ملی نخبگان در بکارگیری این افراد در شرکت های دانش بنیان حمایت و پشتیبانی می کند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: قوانین استخدامی دولتی نیز به نفع نخبگان اولویت هایی پیش بینی کرده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نگاه ویژه به بنیاد ملی نخبگان دارد، افزود: یک سری آیین نامه های جدید برای این بنیادتصویب شده که براساس آنها گروه های جدید زیر پوشش بنیادملی نخبگان قرار می گیرند.

وی ادامه داد: براین اساس نخبگان حوزوی، قرآنی ، ادبی و ... از جمله گروه های جدید هستند که از حمایت بنیاد ملی نخبگان برخوردار می شوند.

سهراب پور، اجرای طرح شهاب در مقاطع تحصیلی ابتدایی تا دبیرستان از برنامه های مهم بنیاد ملی نخبگان نام برد که ابتدا در مدارس خاص آغاز و اکنون فراگیر شده است.

وی اظهار کرد: قرار است این طرح در تمام مناطق کشور اجرایی شود که براساس آن استعدادهای درخشان در تمام مقاطع تحصیلی در مدارس شناسایی می شوند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: در این طرح معلمان و دبیران آموزش های لازم را برای شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان فرا می گیرند.

پربازدیدها