تهران امروز پاک‌ترین هوا را داشته است

۶ بهمن ۱۳۹۴ 1:10 PM بازدید 267
کد خبر : 140645
عضو شورای اسلامی شورای شهر تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون براساس شاخص ارائه شده امروز سالم و پاک‌ترین روز تهران است.

معصومه آباد در دویست و سی و سکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: همیشه هنگامی که در شهر تهران هوا آلوده می‌شود تمامی مسئولین اظهارات خاص خود را عنوان می‌کنند و به راهکارهای کاهش آلودگی هوا می‌پردازند و به هر نحوی از آلاینده‌های هوا ابراز نگرانی می‌کنند.

به گزارش فارس، وی افزود: از ابتدای سال تاکنون امروز پاک‌ترین و سالم‌ترین روز هوای تهران با شاخص 41 است.

آباد افزود: ولی باید تمامی دستگاه‌های ذیربط در کاهش آلوده هوا به برنامه‌های خود جامه عمل بپوشانند تا روزهای هوای سالم در شهر تهران افزایش یابد.

هوای اصفهان طی سه روز گذشته سالم بوده است

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان و شهرستان‌های استان امروز با میانگین شاخص کیفی ۷۵ وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

به گزارش مهر، بابک صادقیان با اشاره به اینکه هوای اصفهان امروز و در دو روز گذشته سالم بوده است، اظهار داشت: امروز میانگین کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت امروز عدد ۷۵ را نشان می‌دهد که نشانه وضعیت سالم برای هوای اصفهان است.

وی افزود: تمامی ایستگاه‌های سنجش آلودگی اصفهان امروز وضعیت سالم را نشان می‌دهند و بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های احمدآباد ۷۷، پل خواجو ۷۳، استانداری ۷۹، خیابان وحید ۷۱، آزادی ۷۲ و خرازی ۷۸ ثبت شده است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه در دو روز گذشته میانگین شاخص کیفی هوا ۷۲ و ۷۶ ثبت شده است، تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه وضعیت پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۱ تا ۱۰۵ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ خطرناک است.

وی ادامه داد: همچنین شاخص کیفی هوای اصفهان در خمینی شهر با میانگین ۶۹، شاهین شهر ۶۷، مبارکه ۷۰، سجزی ۷۵، کاشان ۷۸ و نجف‌آباد ۶۲ وضعیت هوای سالم را نشان می‌د‌هد.

پربازدیدها