انفجار گاز شهری در رشت حادثه آفرید

۳ بهمن ۱۳۹۴ 10:57 AM بازدید 312
کد خبر : 140490
نبود درپوش شیر گاز شهری و خروج گاز در طبقه چهارم یک باب آپارتمان ۱۱ واحده، موجب تجمع بیش از حد گاز و نهایتا انفجار شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت گفت: نبود درپوش شیر گاز شهری و خروج گاز در طبقه چهارم یک باب آپارتمان ۱۱ واحده، موجب تجمع بیش از حد گاز و نهایتا انفجار شده است.

به گزارش ایسنا، شامگاه گذشته در پی تماس خیل عظیمی از شهروندان رشت با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر شنیده شدن صدای انفجار مهیب، ستاد فرماندهی این سازمان، ۱۱ دستگاه خودروی اطفاء و نجات را از ایستگاه‌های یک، دو، چهار، پنج، هفت و هشت آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در خیابان شهید مطهری، ابتدای خیابان حاجی‌آباد اعزام کرد.

بابک رمضانی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت در این خصوص، اظهار کرد: طی بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص شد٬ نبود درپوش شیر گاز شهری و خروج گاز در طبقه چهارم یک باب آپارتمان ۱۱ واحده، موجب تجمع بیش از حد گاز و نهایتا انفجار شده است.

وی با بیان اینکه میزان خسارات وارده توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است، تصریح کرد: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته و اطلاعات کسب شده، تاکنون ۱۱ واحد آپارتمان تجاری، یک فقره بانک، دو باب مغازه و دو خودروی سواری در حال حرکت دچار آسیب دیدگی از جمله شکستگی و تخریب دیوار، درب، پنجره و شیشه شده‌اند.

رمضانی با اشاره به مصدومیت یک زن و یک مرد، گفت: مصدومان که به واسطه موج انفجار و پرت شدن شیشه دچار جراحات جزئی از ناحیه سر، دست و صورت شده بودند، توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت با اشاره به انفجار مشابه بر اثر گاز شهری که در بامداد ۲۲ دی ماه امسال در بلوار امام خمینی(ره) رشت رخ داده بود، به شهروندان توصیه کرد: بررسی دقیق نسبت به ایمنی وسایل برقی و گازی امری مهم و اساسی بوده و هر گونه سهل انگاری در استفاده، حفظ و نگهداری از آنها می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. 

پربازدیدها